Return to site

Uwaga! Majowa pokrzywa poprawia przemianę materii

Ta popularna roślina często nazywana chwastem to pokrzywa. Na szczególną uwagę zasługuje majowa. Ale uwaga nie każda pokrzywa ma takie same właściwości.

W Polsce są dwa gatunki. Pierwsza to wielka, sięgająca do 2 m wysokości i niska, drobnolistna, krzaczasta zwana żegawką. Szczególne właściwości zdrowotne ma pokrzywa wielka. Mała natomiast dobrze się sprawdza do chłostania ciała. Szczególnie miejsc zaatakowanych reumatyzmem, artretyzmem. Powstałe oparzenia mocno rozgrzewają.

Majowa pokrzywa znakomicie może zregenerować organizm. Jest wyjątkowym środkiem odżywczym. Poprawia przemianę materii, czyści krew, reguluje wysokie i niskie ciśnienie. Jest źródłem wielu witamin i minerałów. Rozgrzewa zimne nogi i ręce. Pokrzywa jest bardzo wszechstronnym środkiem odżywczym i nic nie kosztuje. Wystarczy, że pójdziesz na spacer.

  • Jak możesz ją spożywać ?

W postaci świeżo wyciśniętego soku, w formie ciepłej herbaty, pod postacią nalewki i maceratów. Jako dodatek sałatek (młode listki), zup, wywarów, ciepłych dań. Możesz również zmielić pokrzywę, skropić sokiem z cytryny i zmieszać z miodem. Dobrze jest spożywać ją w takiej postaci przed posiłkiem.

  • Jak możesz przechować majową pokrzywę?

Świeżo wyciśnięty sok zmieszaj w proporcji 1/10 soku z pokrzywy z 9/10 naturalnego miodu. Przechowuj w szklanym słoiku w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu. Słoik zawiń w ciemny papier by nie dostawało się światło.
Inny sposób przechowywania to nalewka. Do słoika włóż 3-4 części świeżo zmielonej pokrzywy, zalej spirytusem w ilości trzykrotnie większej. Odstaw na dwa tygodnie w ciemne miejsce. Owiń ciemnym papierem.

Poznaj powód swoich trudności z zajściem w ciążę

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly