Return to site

Zmienić nawyki - począć dziecko

Motywacja pomaga z czymś wystartować – nawyk pomaga to coś kontynuować! (Jim Ruyn)

Zmagasz się z trudnościami w zajściu w ciąże. Być może to kwestia np. nadmiaru kilogramów, stanów zapalnych w ciele, blokad w ciele, umyśle, zakwaszenia organizmu, zaburzonej polaryzacji. Zatrzymaj proces stawania się własnym zakładnikiem. Przestań się pogrążać. Uchroń się przed dalszym powstawaniem wyzwań.

Jak to zrobić gdy na samą myśl o zmianie stylu życia, specjalnej diecie i ćwiczeniach przeszywa cię dreszcz i czujesz niechęć. Są triki, które pomogą ci pozbyć się niewłaściwych nawyków bez większego wysiłku. Wystarczy tylko, że zamienisz kilka z nich na nowe. Zobacz jak to zrobić.

Na początek ustal o co ci chodzi, czego chcesz. Weź kartkę, długopis, usiądź w ciszy, w spokoju. Kiedy odpowiedź przyjdzie, kiedy poczujesz czego tak naprawdę chcesz, zadaj sobie kolejne pytanie "Dlaczego tego chcesz". Bo przecież zajście w ciąże ma swoją głębię.

Teraz już wiesz nad czym chcesz pracować, czujesz siłę. Twoja droga staje się prostsza. Zaczyna się początek do stwarzania. Marzysz, mówisz, co by było gdyby .. w czasie teraźniejszym. To już się staje. To jest właśnie początek aktu stwarzania. Wejdź w dobrostan. Poczuj go. Zapisz na kartce papieru. Użyj ręki i długopisu. W ten sposób uruchamiasz połączenie pomiędzy ręką a mózgiem.

"Jeżeli nie zaakceptujesz Prawdy, że masz zdolności, aby to osiągnąć, nigdy tego nie osiągniesz"

Uwierz i zaufaj. Możesz, umiesz, jesteś zdolny, potrafisz. Wypowiadaj te słowa głośno i wyraźnie - najlepiej przed lustrem. Zaakceptuj to, że masz prawo i możliwości stwarzania. Jeśli w to wątpisz, to zaprzeczasz, wątpisz we własne możliwości. Właśnie zakończyłeś to co zostało dopiero rozpoczęte.

Gdy jesteś gotowy do działania. Zawrzyj kontrakt sam ze sobą. Spisz go na kartce papieru, wstaw datę i podpisz. Może zawierać jedno zdanie typu: "Będę ćwiczył 10 minut dziennie, 6 dni w tygodniu, przez następne 4 tygodnie, o godzinie x" ale może być też bardziej rozbudowany. Praktyka pokazuje, że szczegółowo rozpisany plan zwiększa szansę podjęcia działania. Umieść plan w widocznym miejscu i wykonuj krok po kroku. Pamiętaj, że jeden krok każdego dnia daje znacznie lepsze rezultaty niż wielkie pospolite ruszenie, szybkie zniechęcenie i w efekcie porażkę. To może boleć. Może rodzić za sobą poważne konsekwencje. Co oznacza, że można byłoby zastanowić się nad regularnym stosowaniem proponowanych zasad.

Aby ułatwić sobie zadanie, na początek tylko przez jeden tydzień przeprowadź dziennik. Zapisuj w nim każdego dnia co zrobiłbyś, gdybyś miał więcej energii, siły, chęci, czasu. W ten sposób docierasz do motywacji. Koncentrujesz uwagę na tym, co mógłbyś chcieć. Po tych siedmiu dniach myślenia o swoich pragnieniach może być ci łatwiej rzeczywiście zrobić coś więcej. Możesz zasilić się większą dawką energii.

Zapisanie swoich pragnień, tego co mógłbyś chcieć zrobić, pomoże ci znaleźć większą motywację do ich zrealizowania. Zidentyfikuj powody, dla których mógłbyś chcieć coś zrobić. Ten mały krok, może stworzyć twoją gotowość za naturalnym podążaniem do celu.

Od teraz w drodze do celu unikaj słowa "chcę", bo dostaniesz go więcej. Oto przykład: "Chcę zajść w ciążę, jak ja chcę zajść w ciążę". Twoje pragnienie jest coraz większe. Coraz bardziej chcesz i chcesz i na tym się kończy.

Zadawaj sobie małe pytania. Są bardzo skuteczne do tworzenia różnych pomysłów. Zadaj sobie pytanie "Jaki mały krok mogę zrobić, który przybliży mnie do celu. Kiedy odpowiedź przyjdzie zacznij rzeźbić umysł. Wyobrażaj sobie jak robisz ten krok. To pomoże Ci zwyciężyć. Badania pokazują, że gwałtowne i wielkie działania kończą się często porażką. Udawaj, że faktycznie wykonujesz dane działanie, widzisz je, słyszysz, smakujesz, dotykasz, wąchasz. Wyobrażasz sobie ruchy, emocji. Dla mózgu rzeczywistość i fikcja wykonywanych czynności to jedno i to samo. Metoda ta eliminuje lęk. Jeśli masz za sobą próby zrzucenia wagi, zajścia w ciąże, wyobraź sobie siebie w trakcie odchudzania, ciąży, tyle że tym razem historia kończy się szczęśliwym rozwiązaniem. Przeżyj to jeszcze raz ale z pozytywnym zakończeniem. Co widzisz, co cię otacza, kto jest przy tobie, jak wyglądasz, jak się czujesz, zobacz swój wyraz twarzy, ubranie, posturę. Zobacz innych ludzi jak ci gratulują. Co mówisz, jakie masz gesty, jakich emocji doświadczasz. Daj sobie na to 30 sekund dziennie. Powtarzalność jest bardzo ważna.

Gdy poczujesz się gotowym, wprowadź małe działania. W ten sposób ominiesz przeszkody, które wcześniej były przyczyną porażek. Twój cel - Twoje działanie

  • ćwiczenia fizyczne - stań przez kilka minut na macie do ćwiczeń każdego dnia

Każdego dnia na 10 minut przed zaśnięciem podsumuj dzień. Przeanalizuj co przybliżyło a co oddaliło cię od celu. Co mógłbyś poprawić. Skup się na rzeczach, które poszły ci dobrze. Zapisz je na kartce papieru. Sukces rodzi sukces.

Zadaj sobie każdego dnia pytanie jakie jest twoje najgłębsze pragnienie. Czy sposób w jaki żyjesz każdego dnia jest zgodny z najgłębszym pragnieniem. Czy drobne decyzje, wybory dokonywane każdego dnia zbliżają cię do celu. Jakie decyzje i działania podejmujesz - proste czy skomplikowane. Doświadczenie pokazuje, że większość ludzi komplikuje swoje życie. Wymyśla szereg skomplikowanych, zawiłych, sztucznych i kosztownych rozwiązań. Prostota jest kluczem do sukcesu. Najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Wzięcie odpowiedzialności za własne życie wymaga podjęcia decyzji, dojrzałości, odpowiedzialności, zamiany dotychczasowych nawyków nowymi. To wyzwanie, którego celem jest doprowadzić ciało i ducha do porządku. Przeanalizuj swoje dotychczasowe życie. Zastanów się jak dbasz o swoje wnętrze. Gdy boli cię głowa, co robisz. Bierzesz tabletkę i odcinasz sygnał płynący z ciała do mózgu. Ignorujesz informację o problemie czy jednak zastanawiasz się nad jego przyczyną i rozwiązaniem. Ciało do ciebie mówi, pytanie tylko czy je słuchasz.

Trudności z zajściem w ciążę mogą być odzwierciedleniem stanu ciała i ducha lub brakiem dopasowania partnerów. Co oznacza, że można byłoby zastanowić się nad regularnym stosowaniem zasad proponowanego programu "Począć dziecko". Może teraz byłby odpowiedni czas, aby zacząć. To proste, może sprawdzisz. Możesz podjąć działanie. Zaplanuj codzienne stosowanie powyższych zasad przez następny tydzień, zacznij od dziś. Sprawdź jak to działa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam Cię na spotkanie.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly