Return to site

Zapalenie jest czymś złym - TO MIT!

Gdy tylko dowiadujesz się, że w organizmie zrobił ci się stan zapalny, wpadasz w panikę. Bo starasz się o zajście w ciążę a tu wpada ci stan zapalny. Biegniesz do lekarza, łykasz tabletki przeciwzapalne. Robisz wszystko by jak najszybciej zapalenie ustąpiło. To błąd! Przeczytaj, dlaczego.

Stan zapalny w organizmie jest spostrzegany, jako coś złego, ale prawda jest inna. Zapalenie jest sygnałem. Organizm w ten sposób stara się sam sobie poradzić, on chce sam się wyleczyć. Zatem czy w tym świetle zapalenie może być czymś złym? Zapalenie jest dobrem, jest kluczem do przetrwania. Wiedziałaś o tym?

Zapalenie jest znakiem, że coś dzieje się w organizmie. Żeby sobie pomóc organizm wywołuje stan zapalny. To jest sygnał, który skierowany jest przeciwko szkodliwym czynnikom. Jest to oznaka, że organizm naprawia się. Zamiast mu przeszkadzać, pomóż mu.

Gdyby nie było takiej reakcji ze strony organizmu mogłabyś umrzeć. Ten stan to istota funkcjonowania układ immunologicznego. Pokazuje, że układ immunologiczny podejmuje działania.

Stan zapalny o normalnym przebiegu u zdrowego człowieka prowadzi do polepszenia ogólnego stanu zdrowia, dzięki procesom naprawczym, które zaszły na poziomie komórkowym.

Zobacz, kiedy skaleczysz się zaczyna się proces zapalny, który mobilizuje siły do zagojenia się rany. Gdy się skóra zagoi stan zapalny ustępuje. W poważniejszych przypadkach jest podobnie. Gdy wyeliminujesz ukryte przyczyny wyzwania zdrowotnego wtedy kończy się zapalenie.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly