Return to site

Jaki wpływ ma tarczyca na płodność?

Tak bardzo pragniesz przytulić dziecko do piersi i wszystko było by dobrze gdybyś je miała. Ale masz trudności z poczęciem dziecka, bo zmagasz się z niepłodnością, endometrozją, zespołem napięcia przedmiesiączkowego, cystami na jajnikach, piersiach itd. Wszystko to oddala od ciebie poczęcie. Dowiedz się, co możesz zrobić i jaki wpływ ma tarczyca na płodność?

Jaki wpływ ma tarczyca na płodność?

Problemy związane z niepłodnością, poronieniem, endometriozą , zespołem napięcia przedmiesiączkowego, cystami itp. mogą mieć związek z tarczycą. Jak się okazuje nadmiar estrogenów możesz mieć nawet wtedy, gdy badania wskazują normalny ich poziom. Niedoczynność tarczycy wraz z przewagą estrogenu może być powodem twoich wyzwań zdrowotnych i zwyczajowo pogłębiać problem. Względny nadmiar estrogenu może mieć miejsce w sytuacji normalnego poziomu estrogenu z równoczesnym zbyt niskim poziomem progesteronu albo normalny poziom progesteronu ale zbyt wysoki poziom estrogenu. Estrogen w nadmiernych ilościach hamuje wydzielanie hormonów tarczycy, progesteron natomiast stymuluje wydzielanie hormonów przez tarczycę.

Gruczoły dokrewne takie jak: jajniki, jądra, nadnercza, trzustka, tarczyca i przytarczyce, przysadka mózgowa stanowią centralną regulacje i odpowiadają za utrzymanie równowagi w organizmie. Wszystkie złożone czynności wraz z powiązanymi układami, organizm zawdzięcza funkcjonowaniu gruczołów dokrewnych (metabolizm, wytwarzanie ciepła, spermatogeneza, przygotowanie macicy do ciąży itd.).

Jakość gruczołów dokrewnych uzależniona jest od stopnia przetwarzania pożywienia. Dlatego pierwszą rzeczą jaką możesz zrobić to doprowadzić do sprawnego trawienia. Gdy organizm jest właściwie odżywiony m.in. poprzez sprawne trawienie wiele problemów zdrowotnych samoczynnie może zostać rozwiązanych.

Źródło: "Kuracja enzymowo - ziołowa" Lita Lee

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly