Return to site

Co szkodzi jądrom?

Mężczyzna, aby mógł stać się tatą musi być sprawny. Co to oznacza w praktyce? Zdrowie. W jego jądrach codziennie odbywa się produkcja kilku milionów plemników. Są one niczym taśmą produkującą nasienie, którego zadaniem jest dokonanie w akcie płciowym zapłodnienia. Jądra są bardzo wrażliwe na czynniki, które powodują, że produkcja plemników może być nieprawidłowa. Jakie to czynniki?

.

Nauka obecnie coraz dokładniej analizuje, co wpływa na potencjał mężczyzny, jakie czynniki wpływają na jego płodność. Ta wiedza dotycząca niepłodności męskiej powiększa się z miesiąca na miesiąc i jest już ogromna. Na jej podstawie, wiemy co szkodzić płodności.

Chemikalizacja życia, generalnie cywilizacja osłabia płodność, jak powiedział dr Jan Wolski, zajmujący się zdrowiem mężczyzny od poczęcia do jego śmierci. I co jeszcze? Jak powiedział Pan dr "Trzeba pamiętać, że aby poczęło się zdrowe dziecko, muszą być zdrowi rodzice".

Dlaczego właśnie medycyna analizuje męską płodność? Jak popatrzymy na kobietę i mężczyznę, czysto biologicznie, to w jajnikach po urodzeniu dziewczynki znajduje się kilkadziesiąt tysięcy komórek jajowych. Z nich dojrzewa podczas owulacji od 200 do 300 w czasie życia kobiety. Natomiast jak to jest u mężczyzny? W jądrach codziennie odbywa się produkcja kilku milionów plemników, których ostatecznie w ejakulacie jest co najmniej 15 tysięcy. Można powiedzieć, że w jądrach jest "taśma produkcyjna", która się pomału przesuwa, komórki się dzielą, różnicują, powstają plemnik, które finalnie znajdują sie w nasieniu.

Czym jest zatem chemikalizacja życia?

Wszystkie czynniki biologiczne, które określa sie mianem rozwalaczy hormonalnych. Są to wszelkiego rodzaju plastiki, tworzywa sztuczne, nawozy sztuczne, chemikalia stosowane w kosmetykach, pożywieniu, środkach czystości, przemyśle włókienniczym itp. Tak naprawę wszystko to, co nie jest naturalne.

Oczywiście żyjemy w czasach, w których nie obejdziemy się od tego, na co dzień, gdyż nie jesteśmy w stanie uniknąć tych wszystkich elementów, ale jest wiele możliwości rezygnacji z nich bez bólu i zamiany ich na naturalne, przyjazne człowiekowi. Przykładem są butelki plastikowe, które oczywiście są wygodne, lekkie, ale i szkodliwe. Dobrym rozwiązaniem jest zamiana ich, na co prawda cięższe, ale zdrowe butelki szklane, ceramiczne.

Na męską płodność niekorzystnie wpływają również czynniki fizyczne, promieniowanie przenikliwe. Doświadczyliśmy bardzo bolesnego wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie i Nagasaki. To, co się stało niekorzystnie wpłynęło na rozród tamtej populacji. Mamy doświadczenia z działania promieni rentgenowskich, tzw. promieniowania przenikliwego. Początkowo w medycynie były pomysły, żeby tak zwaną wodę radową popijać, bo miała wzmacniać człowieka a potem się okazało, że szkodliwość tych pomysłów jest tak znaczna, że skasowano ją ze stosowania. Historia pokazuje, że wcierało się też różne kremy z radem promieniotwórczym jakoby miały poprawiać skórę, włosy. Prostym przykładem jest zdjęcie rentgenowskie wykonywane po urazie, gdzie zapomina się stosowania osłon na gonady, czyli gruczoły płciowe męskie i żeńskie, czy tarczycę.

Trzeba pamiętać, że pole elekromagnetyczne, fale elektromagnetyczne, fale radiowe są szkodliwe. Znamiennym przykładem i dowodem w sprawie jest doświadczenie przeprowadzone w Indiach na młodych mężczyznach. Jedna grupa nosiła 3-4 telefony komórkowe blisko jąder, które ciągle funkcjonowały, a druga grupa trzymała aparat telefoniczny wyżej w okolicach klatki piersiowej i w kieszeniach z daleka od jąder. Jak się okazało po trzech miesiącach, jakość nasienia z licznymi komórkami była istotnie mniejsza niż u tych, którzy mieli aparaty dalej od jąder.

Promieniowanie przenikliwe to także choroby onkologiczne, których leczenie kasuje mężczyźnie płodność raz na zawsze. To również okablowanie domu w większym natężeniu niż bezpieczne.

Innym przykładem są laptopy i tablety trzymane na kolanach blisko podbrzusza. Włączony laptop wytwarza pod spodem ciepło. Wystarczy włożyć rękę by to sprawdzić. Jest to kolejny czynnik. Czynnik termiczny, który też jest bardzo ważny i niekorzystnie wpływa na spermatogenezę. W Starożytności czynnik ten był skuteczną metodą antykoncepcyjną. Już wtedy zauważono, że jak mężczyźni kąpią się w gorących źródłach to potem nie mają dzieci. Historia pokazuje też, inny pomysły - schładzania jąder i okolic. Obserwacje historyczne niemedyczne, takie z natury, nie naukowe często są rozsądne, jak powiedział dr Wolski. Jak to mówią z naturą nikt nie wygrał. Zatem może warto zastanowić się, co możesz zrobić w swoim otoczeniu, co zmienić, co poprawić, co wyeliminować, jakie szkodliwości odsunąć od jąder. Zwiększając swoją czujność i tam gdzie się to tylko da, eliminując wszystkie szkodliwe czynniki możesz ochronić swoja płodność.

 

Masz pytanie, chcesz poprawic swoją płodność - zadzwoń: tel. +48 507 696 892 lub napisz info@dzieciznatury.com.pl

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly